Büşra Meltem UYSAL

Yönetim Kurulu Üyesi

1994 yılında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Tavşanlı Arslanbey İlköğretim Okulunda tamamladı. Tavşanlı Sağlık Meslek Lisesi’nin Hemşirelik bölümünde  devam ettiği öğrenim hayatını bu okulda kazandığı okul birinciliği ile taçlandırdı. Yapmış oldukları Avrupa Birliği projesi ile eğitimine bir süre Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika gibi Avrupa ülkelerinde devam etti.Lise hayatı boyunca çeşitli şiir yarışmalarına katılarak, dereceler elde etti. Aynı zaman zarfında halkoyunlarında da bir süre görev aldı.

2012 yılında girdiği YGS ve LYS sınavlarında üstün başarı göstererek çocukluk hayali olan İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Aynı dönem içerisinde girdiği KPSS sınavında da göstermiş olduğu başarı İstanbul / Beşiktaş Toplum Sağlığı Merkezi’nde 657’ye tabi hemşire olarak çalışmaya başladı. 2012-2016 yılları arasında hem örgün öğrenimini hem de devlet memurluğu görevini ifa etti.

Üniversiteden mezun olduktan sonra kendi isteğiyle devlet memurluğu görevinden ayrıldı. Yeni bir kariyer hedefiyle 1 Ocak 2018 tarihinde Bilgili Bağımsız Denetim Anonim Şirketinde Bağımsız Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. Çeşitli STK’lar, dernek ve vakıflarda görev aldı ve halen de bu görevlerine devam etmektedir.

Üniversiteye başladığı dönemde tanıştığı Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin tüm organizasyonlarındaki aktif rolünü bugüne kadar devam ettirerek 04.03.2018 tarihinde yapılan 50.Dönem Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Muhasip Üyeliğine seçilmiştir.