İstanbul’daki Kütahyalılar Cimcik Gününde Buluştular

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin İş Adamı Durmuş CANDAN ve Sema ÖZPAÇACI’nın katkıları ile tertip ettiği CİMCİK GÜNÜ’nde İstanbul’daki Kütahyalılar 22 Nisan 2018 tarihinde bir araya geldiler.

CANDAN MAKİNA’nın yemek salonunda ve bahçesinde gerçekleşen programdan önce ev sahibi Durmuş CANDAN ve Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şube Başkanı Ömer SÜLÜN misafirleri karşıladılar.
Cimcik Gününde Kütahya yemek kültüründe önemli yeri olan tarhana çorbası, tereyağlı yoğurtlu cimcik ve un helvası misafirlere ikram edildi.

İkramlardan sonra Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şube Başkanı Ömer SÜLÜN yaptığı açılış konuşmasında; uzak yakın demeden Cimcik Gününe gelen tüm misafirlere hoş geldiniz diyerek konuşmalarına başladı. İstanbul’da 32.000 Kütahyalı bulunuyor biz Kütahya İlinden Yetişenler Derneği olarak tüm Kütahyalıları ve Kütahya’ya gönül vermiş dostlarımızı dernek çatımız altında toplamak için gayret ediyoruz. İstanbul büyük bir metropol hepimizin birbirine destek olması gerekmektedir. Dernek olarak yaklaşık 250 üniversite öğrencisi ile her Çarşamba Fatih’te bulunan dernek merkezimizde buluşuyoruz. Yaptığımız Kültür Sohbetleri ile öğrencilerimizin gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz diyerek derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Ömer SÜLÜN konuşmalarının sonunda fabrikalarını sonuna kadar açan CANDAN ailesine ve cimciğe büyük katkıları olan Sema ÖZPAÇACI’ya teşekkür etti.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu tarafından Durmuş CANDAN’a vermek için hazırlanan teşekkür plaketi TRT Sanatçısı Değerli Bağlama Üstadı Yüksek Mimar MUSTAFA HİSARLI tarafından Durmuş CANDAN beye takdim edildi.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan teşekkür plaketi Sema ÖZPAÇACI hanıma iş adamı Kenan ISPARTALIGİL tarafından verildi.

Pendik de düzenlenen Cimcik Gününe Kütahya’dan gelerek katılan Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Süleyman CANKAYA ; Cimcik Gününde Kütahyalı hemşerilerimiz ile bir arada olmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Cimcik Gününe katılanlar arasında Darıca Kütahyalılar dernek başkanı Mehmet ÇİÇEK, Kiyd İstanbul 49. Başkanı Metin BEDİR, Prof.Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Prof.Dr.İbrahim TUNCAY, Ergun EREZ, Doğan GÜRAL, Kenan ISPARTALIGİL, Hasan Basri ÖZATA, Halit AYAZ, Onur ADIGÜZEL, Aydın TUNÇ, Bekir SİNCEK, Azmi ŞAMLIOĞLU, Hasan ALGÜL, Ramazan KARABACAK, Hasan DÜZGÜN, Arzu KURNAZ, Mehmet KARAKAŞ, Mehmet YAĞCI, Murat ARSLAN, Mustafa ALAV, Durmuş ALGAN, üniversite öğrencilerimiz ve birbirinden değerli üç yüze yakın Kütahyalı Hemşerimiz katıldılar.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak bizlere ev sahipliği yapan sayın Durmuş CANDAN ağabeyimize Sema ÖZPAÇACI ablamıza ve uzak yakın demeden Cimcik Günümüze gelen tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.