Doğan GÜRAL ve İzzet GÜNAY ile Unutulmaz Bir Gece

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Kültür Sohbetleri kapsamında 27 Kasım 2019 Çarşamba akşamı konuklarımız; Kütahyalı İşadamı, Milli Piyango Koleksiyoneri Değerli Büyüğümüz Doğan GÜRAL ve Sinema Sanatçısı, koleksiyoner İzzet GÜNAY ‘dı.

Gecenin sunuculuğunu öğrencilerimizden Tuğce BULUT yaptı. Tuğce BULUT’ un açılış konuşmasından sonra Yönetim Kurulu Başkanı Ömer SÜLÜN yaptığı konuşmasın da;

“ İstanbul’daki evinize hepiniz hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Saygı değer büyüğümüz, her zaman destekçimiz Doğan GÜRAL abimiz ile Kültür Sohbetlerini planlarken “sizlere küçük bir sürprizim olacak” demişti” ama ben sürprizin bu kadar büyük olacağını tahmin etmemiştim. O kadar sevindim ki, bu sevincin tarifi yok, sizleri burada görmek bizler için büyük onur. Vakit ayırıp geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim” dedi.


Başkanımız Ömer SÜLÜN’ün konuşmalarından sonra Doğan GÜRAL büyüğümüz, İzzet GÜNAY beyefendi ile yaklaşık iki saat süren program; hayatlarından, anılarından, koleksiyon anılarından, koleksiyon da dikkat edilecek noktalardan, koleksiyonun öneminden gibi konulardan bahsettiler. Öğrencilerle kontak halinde, karşılıklı soru-cevap olarak gecen program oldukça sıcak ortamda geçti. İzzet GÜNAY büyüğümüz komik fıkraları ve anıları ile konukların hafızalarında unutulmaz anılar bıraktı.


Dubai de fuarda olan Durmuş CANDAN büyüğümüz programa telekonferans yoluyla katılarak katılamadığını ama kalbinin orada olduğu, tüm katılımcılara selamlarını ve teşekkürlerini iletti.

Programa; İşadamı Kenan ISPATALIGİL, Prof.Dr. Tevfik ÖZPACAÇI, bir önceki dönem dernek başkanımız Metin BEDİR, Mimar Azmi ŞAMLIOĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri Erkan CANDAN, Cengizhan DAĞLI, Osman YALÇINDAĞ, Cengiz GÜMÜŞKAR, Büşra Meltem UYSAL, Fatmanur KAHRAMAN, Ramazan KARABACAK, üyelerimiz Dr. İlhan ÖZALP, Av. Hasan Ali KURT, Selçuk HOŞÇA, birbirinden değerli üniversite öğrencisi arkadaşımız katıldı.

Programın detayları ve geniş görüntüleri youtube.com/kiydistanbul kanalımıza en kısa zamanda yüklenecektir.

Her konuda yanımızda olan kıymetli büyüklerimize teşekkürleri bir borç biliriz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu