Dünden Bugüne KİYD İstanbul

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Kültür Sohbetleri kapsamında 48. Ve 49. Dönem dernek başkanlığını yapan Sayın Metin BEDİR “Dünden Bugüne KİYD İSTANBUL ” konulu konuşmasını 3 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Dernek şube başkanımız Ömer SÜLÜN’un takdimleriyle konuşmasına başlayan Metin BEDİR;
Derneğimizin kuruluş aşamalarından, kuruluşundan, yurt işletmeciliğinden, vatan caddesindeki yerin alım aşamaları İstanbul Şubesinin tekrardan ivme kazanma süreçlerini kronolojik sırayla, görsellerle, isim isim haziruna aktardı.
Böylelikle derneğimize emeği geçen tüm büyüklerimizi anmış olduk. Derneğimize yeni gelmeye başlayan arkadaşlarımız da bu kişileri tanıma fırsatı buldu.

3 Ekim 2018 Çarşamba akşamı Kültür Sohbetleri programına; Yüksek Mimar TRT Sanatçısı Mustafa HİSARLI ve eşleri Tuncay HİSARLI, Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Yeminli mali müşavir Rafet KALKAN, Ahmet AKBUDAK ,Darıca Kütahyalılar Dernek Başkanı Mehmet ÇİÇEK, Mali Müşavir Dursun PARLAK, Genel Merkez eski muhasiplerinden SSM Sabit ÖZPAÇACI, Candan Makina Genel Müdürü yönetim kurulu başkan yardımcısı Erkan CANDAN ve eşi Elif CANDAN, Gürallar Kiremit marmara sorumlusu ve yönetim kurulu üyesi Cengiz GÜMÜŞKAR, Hyundai Satış Müdürü ve yönetim kurulu üyesi Osman Emrah YALÇINDAĞ, Tekniker Ramazan KARABACAK, Bilişim Uzmanı ve yönetim kurulu üyesi Harun KALKAN, Denetmen ve yönetim kurulu üyesi Büşra Meltem UYSAL, Mrc Temizlik Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyesi Ömer ATAK, Öğretmen ve yönetim kurulu üyesi Fatmanur KAHRAMAN, Psikolog Ebru BİÇER, Elektrik Mühendisi Umahan ŞAHİN, Av. Kenan YILMAZ, Av. Meryem TOK ve öğrenci arkadaşlar programa katılarak bizleri şereflendirdiler.

50. Dönem Dernek Başkanımız Ömer SÜLÜN’un takdimleri dolayısıyla Metin Bedir ‘e çok teşekkür etti ve kendisine bu güzel sunumu için derneğimizi ve öğrenci arkadaşlarımızı temsilen Eczacılık Fakültesi öğrencisi Hatice KULALI çiçek takdiminde bulundu. Yine derneğimizi temsilen Yük. Mim. TRT Sanatçısı Mustafa HİSARLI da Sayın Metin BEDİR’e hediye taktim etti.

Uzak yakın demeden İstanbul’un zor şartlarında derneğimize gelerek bizleri Onurlandıran tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu