İstanbul’da Yaşayan Kütahyalılar İftar Yemeği’nde Buluştu

Geleneksel olarak her yıl Ramazan ayında İstanbul da bulunan Kütahyalıların bir araya geldiği ve Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin tertip ettiği iftar yemeğinde, İstanbul’da yaşayan Kütahyalılar Kartal Titanic Otel’de buluştular. Bu sene yapılan iftar yemeğine iş adamı ve koleksiyoner Doğan GÜRAL ve Eşi, Candan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş CANDAN ve Ailesi,49. Dönem Dernek başkanı Metin BEDİR, iş adamı Bahattin YILDIRIM ve Ailesi, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği-KÜSAD Başkanı Bayram YILDIZ , sanatçılar;Ayşe KAÇAN ve eşi,Arif DÖNMEZ ve eşleri,Ahmet BİTİRİM ve eşleri,Halil KIRKIL,Muharrem AKYOL,Sibel TEMELKIRAN,Binnur PEKTAŞ, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan GÜNDÜZ, İnşaat Müh. Şinasi GÜRAN ve Eşi, Prof. Dr. İlhan TOPALOĞLU ve Eşi, Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI ve Ailesi,Prof. Dr. Levent ERDEM, Yeditepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Figen KAPTAN , Uzm. Fizyoterapist Ali KAPTAN, Orman Müh. Memduh UYSAL, Uzm. Dr. Altan ERDEM ve Ailesi, Baran ERDEM ve Ailesi, Gelir İdaresi önceki Başkanlarından Mehmet Akif ULUSOY ve Ailesi, İlahiyatçı Ramazan ÇOKDAŞ , YMM. Rafet KALKAN ve Ailesi , Kütahya Porselen önceki genel müdürü Rüştü DÜVER ve Ailesi, Mimar Azmi ŞAMLIOĞLU ve Ailesi, Genel Merkez eski muhasebe sorumlusu Sabit ÖZPAÇACI ve Ailesi,Bilgisayar Müh. Mustafa Alp ARSLAN, Yönetim Kurulu üyesi ve Sistem ve Network Uzmanı Harun KALKAN ve Ailesi, Elektrik Müh. Ahmet ERÇETİN, Mak. Müh. Murat ARSLAN,Mak.Müh. Harun ÖZKARA, Maden Müh. Ferhat Mustafa SIĞAN, Yönetim Kurulu Üyesi ve CD Güvenlik Ltd. Şti.Yönetim Kur. Bşk. Cengizhan DAĞLI ve Ailesi, Avukatlar İsmail FİDANCI ve Ailesi, Kenan YILMAZ, Darıca Kütahyalılar Derneği Başkanı Mehmet ÇİÇEK ve yönetim kurulu üyeleri,Yönetim Kurulu Üyesi ve Candan Makina Genel Md.Yrd. Erkan CANDAN, Öğretmenler Hülya SÜLÜN , Fatmanur KAHRAMAN, SMM Dursun PARLAK,Yönetim Kurulu Üyesi ve Gürallar Kiremit Marmara Bölge Sorumlusu Cengiz GÜMÜŞKAR,Fotoğraf sanatçısı Yasin DOĞANAY,Yönetim Kurulu Üyesi ve Hyundai Truck-Bus satış sorumlusu Osman Emrah YALÇINDAĞ,Harbiye Orduevinde görevli Ramazan KARABACAK ve Ailesi,Çevre Mühendisi Tamer ALTINKAYA,Ses sistemi Uzmanı Mehmet KALIPÇI,End. Müh.Hakan DAĞISTANLI,Yönetim Kurulu Üyesi ve Bağımsız Denetim Stajeri Büşra Meltem UYSAL, Yazılım Uzmanı Cafer UMAC, SMM Hikmet ŞENTÜRK,Emekli öğretmen Ömer Faruk HEPGÜR ve Ailesi,Candan Makina Muhasebe Müdürü Durmuş ALGAN ve Ailesi,Dr.Emine ÖZKUL ve Ailesi,dernek üyeleri ve öğrenciler iftarımıza katılarak bizleri onurlandırdılar. Mazeretleri dolayısıyla iftara katılamayan, NG Şirketleri Kurucusu ve Eğitim Vakfı Başkanı Nafi GÜRAL, Kütahyalı iş adamı Kadir ADLIM, Genel Başkanımız Süleyman ÇANKAYA telefon ile arayarak Kütahyalı hemşehrilerine selam ve iyi dileklerini ileterek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ettiler.

Sunum konuşmalarını Gülru TURGUT ve Doğukan ZENGİN’in yaptığı gecede; Doğukan ZENGİN; Değerli Büyüklerimiz ,Muhterem Misafirler,Bugün Bizlerle Beraber olan Kütahya sevdalıları,Ben İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü 2. sınıf öğrencisi Doğukan Zengin olarak Hepinizi hürmetle selamlıyorum.Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlemiş olan bu ‘İftar Programı’nda sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.Bildiğiniz üzere, manevi hazzın ve lezzetin zirve yaptığı kutlu bir dönemin içinden geçiyoruz.Mübarek Ramazan ayının eşsiz ve mana yüklü derin ikliminden millet olarak feyizlenmek ve oluk oluk akan nimet pınarlarından kana kana içmek için ibadetlerimizi yapıyoruz.Bizler de Kütahya İlinden Yetişen öğrenciler olarak ilim tahsilini hem ibadet olarak hem de Ülkemizi Ulu Önderimizin de dediği gibi “Muassır Medeniyetler Seviyesine ulaştırmak” amacı ile yapmanın bilincindeyiz. Bu anlamlı davete katılan ve aynı sofranın etrafında bir araya gelme imkanını sunan, 1951 yılından beri Kütahya’ya değer katan Derneğimizin hamilerine öğrenci arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkürü bir borç bilirim. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyerek sözü arkadaşı Gülru TURGUT’a verdi. Gülru TURGUT ise; Sayın Üyeler ,Değerli Konuklar Ve Kütahya’nın geleceği olmaya aday öğrenci arkadaşlarım .Ben İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümü 1. sınıf öğrencisi Gülru Turgut. Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi ev sahipliğinde; birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Tüm büyüklerimize ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ramazan Ayı renk, dil, din,ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın tüm insanları ortak emel uğruna bir araya getiren ve kardeşlik duygularını pekiştiren mübarek bir aydır. Hem, Mayıs ayını yaşadığımız, hem de Ramazan ayına kavuştuğumuz şu günlerde birlik ve beraberliğimizin pekişerek sağlamlaşmasını temenni ediyorum diyerek Programın açılış konuşmasını yapmak için Başkan Ömer SÜLÜN’ü kürsüye davet etti.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Başkanı Ömer SÜLÜN yaptığı konuşmada; Saygı değer büyüklerim, değerli misafirlerimiz , üyelerimiz ve öğrenci kardeşlerimiz hepiniz hoş geldiniz.Bu sene sadece iftar programı değil aynı zamanda mezun olan öğrencilerimizin mezuniyetini burada kutlayacağız.Bu güzel havayı hep beraber solumamız için mezuniyeti iftarda yapmayı kararlaştırdık. İftara sağlık sorunları nedeniyle katılamayan ama her anlamda derneğimizin yanında olan sayın Kadir ADLIM büyüğümüzün sizlere selamları var,Allah kendisine acil şifalar versin dedi. NG Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Nafi GÜRAL’ın, NG Eğitim Vakfından Burs alan Kiyd İstanbul Şubesi öğrencilerine Ramazan Bayramı öncesi Bayram Harclığı olarak 200 tl burs vereceği müjdesini de veren başkan Ömer SÜLÜN,NG Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Nafi GÜRAL’a teşekkürlerini yaparak,mezuniyet programına geçildi. Mezuniyet Törenin de mezun olan YTÜ PDR Bölümü mezunu Elif Altıner ‘e mezuniyet hediyesini Memduh UYSAL , Diş Hekimliğinden mezun Hazal TURGUT’a mezuniyet hediyesini Uzm. Dr. Altan ERDEM, Hukuk Fakültesinden mezun İrem ARAS’a mezuniyet hediyesini YMM Rafet KALKAN,Hemşirelik Bölümü mezunu Behiye AKÇA’ya mezuniyet hediyesini Mehmet Akif ULUSOY, Elektrik Elektronik Bölümü mezunu Umahan ŞAHİN’e mezuniyet hediyesini KÜSAD Başkanı Bayram YILDIZ, Ayşe GÜMÜŞ’e mezuniyet hediyesini Ahmet BİTİRİM büyüklerimiz verdiler. Mezuniyet programından sonra 48. Ve 49. Dönem Başkanı Sayın Metin BEDİR, Yeni Yüzyıl Üniveristesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, , iş adamı Doğan GÜRAL,iş adamı ve sanayici Durmuş CANDAN, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği-KÜSAD Başkanı Bayram YILDIZ, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan GÜNDÜZ,Rüştü DÜVER, Darıca Kütahyalılar Dernek Başkanı Mehmet ÇİÇEK yaptıkları konuşmalarında; iftar programın da birlik beraberlik içinde olmanın mutluluğunu yaşadıklarını bu güzel ortamı hazırlayan dernek yönetimine teşekkür ederek daha büyük ve katılımlı organizasyonlarda buluşmak,ülke siyasetinde söz alan öğrencilerin aramızdan çıkması,burs fonuna destekte bulunanlara teşekkür ettiler. Kütahya Kültür ve Sanat Derneği-KÜSAD- Başkanı Bayram YILDIZ ve sanatçılar Ayşe KAÇAN,Arif DÖNMEZ ,Ahmet BİTİRİM, Halil KIRKIL,Muharrem AKYOL,Sibel TEMELKIRAN,Binnur PEKTAŞ Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesine El emekleri göz nurları eserlerinden hediye ettiler.

TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu