KİYD İstanbul AKADEMİ Konuğu Prof.Dr. Levent ERDEM

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesinin organize ettiği KİYD İstanbul AKADEMİ’ nin bu ayki konuğu Prof. Dr. Levent ERDEM ‘di.

Prof.Dr. Levent ERDEM’ in  “Üniversite Öğrencilerinin Konulara Yaklaşımı ” sunumu 27 şubat 2019 çarşamba günü dernek merkezinde gerçekleşti.

Programın sunuculuğunu Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Hatice KULALI yaptı.

Açılış konuşmasında başkan Ömer SÜLÜN ;

” Prof.Dr. Levent ERDEM hocam, Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI hocam, Metin BEDİR başkanim, Konkamuder Dernek Başkanı Suat SAKARYA bey, Ecem ERDEM Hanım, 50. Dönem Yönetim Kurulu arkadaşlarım, değerli üyelerimiz ve öğrenci arkadaşlarımız İstanbul’da ki evimize hoş geldiniz. Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Olarak yaptığımız Kiyd İstanbul Akademi programına bizleri kırmayarak aramızda olan Prof. Dr. Levent ERDEM hocamıza saygılarımızı içtenlikle sunuyoruz. İnanıyorum ki bu akşam sizlerin meslek hayatında iş hayatında ve ahlaki yönünüzde çok büyük ufuklar açacaktır. Kiyd Akademi’nin amacı buydu zaten.Mesleksel olarak sizlere faydalı olabilmek. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ederim ” diyerek sözlerini noktaladı.

Programın sunucusu Hatice KULALI ‘nın Prof.Dr. Levent ERDEM beyin özgeçmişini okumasından sonra sunumuna başlayan Prof.Dr. Levent ERDEM konuşmasında şu konulara değindi;

– Üniversite denilince aklınıza ne geliyor?
– Sizin düşündükleriniz ile benim düşündüklerim, dünyanın düşündükleri ile örtüşüyor mu?
– Üniversite yaşayan bir sistemdir.
– Üniversite aslında başlangıçtır.
– Üniversiteler eleştiriyel düşündürebilen, bir konuya ilişkin kendi düşüncelerini oluşturabilen, konuyu anlayabilen, mantıksal sonuçlar çıkarabilen, kendi sınırlılıklarının farkında olan, kuşkucu olabilen, kendi bağımsız yargısını oluşturabilen bireyler yetiştirmesi lazım.
– Üniversiteler görüşlerin rahatlıkla söylenebildiği özgür ortamlar olmalıdır.
– Bilginin ömrü çok kısaldı. Üniversite müfredatları birbirine benzer kim başarılı olacak peki, farklılığı hissedip ona göre eğitim alabilen.
– Yapay zeka
– Türkiye’deki üniversitelerin dünya üniversiteleri arasındaki sıralaması.
– ERK’lerin ayrılığı
– Ülke gündemindeki yanlışlıklar, ortak tepki koymanın önemi
– Üniversitelere ayrılan milli gelir payları konularından bahsetti.

Sayın Levent ERDEM konuşmalarının sonunda öğrencilerle soru cevap şeklinde akıllara takılan soruları cevaplandırdı.

Gecede söz alan Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI hocamız;
– Bütçeden Eğitime ayrılan pay,
– 2018 yılında yayınlanan bilimsel makale sayılarında Türkiye’nin durumu
– Üniversite önünüzdeki şansı görme fırsatı verir
– Kendinizi geliştirmelisiniz gibi konularına değindi.

Bir önceki dönem başkanımız Metin BEDİR gecede Prof. Dr. Levent ERDEM ‘e yazdığı şiiri okuyarak hediye olarak takdim etti.

Gecenin sonunda günün hatırasına derneğimiz tarafından hazırlatılan plaketi Konkamuder Dernek Başkanı Suat SAKARYA bey Prof. Dr. Levent ERDEM takdim etti.

Kiyd istanbul Akademi Şubat ayı etkinliğine; Prof.Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, 49. Dönem dernek başkanımız Metin BEDİR, 49 dönem yönetim kurulu üyesi Mimar Azmi ŞAMLIOĞLU, Ecem ERDEM Hanım, Konkamuder Dernek Başkanı Suat SAKARYA, 47 dönem yönetim kurulu üyesi İhsan ABİK, Köseoğlu Peyzaj İsmail AKBAŞ, Sema Porselen sahibi Recep ÖZER, 50.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Osman Emrah YALÇINDAĞ , Cengiz GÜMÜŞKAR, Ramazan KARABACAK, Harun KALKAN, Büşra Meltem UYSAL ve üniversite öğrencisi arkadaşlar katıldı.

Gecenin tüm detaylarını ve Prof.Dr.Levent Erdem’in sunumunu youtube.com/kiydistanbul youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu