KİYD İstanbul Akademi ” Murat ARSLAN “

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesinin KİYD İstanbul Akademi konuğu, Makina Mühendisi ( MBA ) Murat ARSLAN beyfendiydi.

Murat ARSLAN bey “Otomotivde Ar-Ge” başlığı ile hemşehrilerimiz ile birlikte oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan 50. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer SÜLÜN konuşmasın da; “Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi çatısı altında mesleki deneyimlerini siz öğrenci arkadaşlarımıza aktarmak için alanında yetişmiş, söz sahibi olmuş hemşehrilerimize rica ettik, kürsümüzde söz almalarını istedik onlarda sağ olsunlar bizleri kırmayıp her ay bir değerli büyüğümüz, arkadaşımız gelip siz hemşehrilerimiz ve üniversite öğrencisi arkadaşlar ile birlikte olup mesleki ve hayat tecrübelerini sizlerle paylaşıyorlar. Bugünkü konuğumuz Makina Mühendisi Murat ARSLAN bey, kendisine katılımı için şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim” diyerek Murat ARSLAN’ ı konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet etti.

Murat ARSLAN konuşmasında ” katılımcılara teşrifleri için teşekkür ederek konuşmalarına başladı. Kütahya Ali Güral Lisesi üçüncü mezunlarındanım, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünü bitirdim, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Şu anda da İşletme üzerine doktora eğitimime devam ediyorum. Türkiye’nin önde gelen bir otomotiv şirketinin Ar-Ge bölümünde 20 yıla yakın çalışmaktayım. Çin, Abd başta olmak üzere değişik ülkelerle çalışma fırsatı buldum. Sizlere bugün o projelerde ki deneyimlerimi, otomotiv sektörünün geçmişi, bugünü ve geleceğini aktaracağım “diyerek bir saate yakın mesleki deneyimlerini öğrenci arkadaşlarımıza aktardı.

Murat ARSLAN’ ın konuşmasının sonunda söz alan önceki dönem başkanlarımızdan Prof.Dr. Tevfik ÖZPAÇACI hocamız; ” Güzel sunumunuz için sizleri ve sizleri öğrenci arkadaşlarımız ile buluşturan arkadaşlarımı ve sizin buraya gönül bağınız olduğu için kutluyorum. Konuda ufuk açıcıydı. İnşallah bunu siz bir de Kütahya’da tekrarlayın. Özpaçacı; mühendislik ile tıpın geldiği noktalara değindi. Bizlerden ve sizlerden beklenen bu örnekleri görerek bulunduğunuz yerlerde kalifiye iyi eleman olmanız. “dedi.
Konuşmalarının sonunda Murat ARSLAN beye KİYD istanbul Akademi’ye katkılarından dolayı teşekkür plaketini Prof.Dr.Tevfik ÖZPAÇACI hocamız taktim etti.

Programın sonunda başkan Ömer SÜLÜN uzak yakın demeden gelen tüm katılımcılara teşekkür etti.

Programdan sonra katılımcılar İstanbul’da ki evlerinde sohbetler eşliğinde çaylarını yudumlayıp İstanbul’da Kütahya havası estirdiler.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu