KİYD İstanbul Gençler Anlatıyor ” Kenan YILMAZ “

Kütahya İlinde Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’ nin GENÇLER ANLATIYOR kuşağında, 27 Mart 2019 Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümü mezunu Av. Kenan YILMAZ dernek merkezimizde değerli büyüklerimize, üyelerimize ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımıza “Günlük Hayata Yönelik Pratik Hukuki Bilgiler ” başlıklı konuşmasını yaptı.

Başkan Ömer SÜLÜN ‘ün açılış konuşmasında; katılımcılara katılımları için teşekkür ederek “İstanbul’ daki Evinize Hoş Geldiniz ” dedi. Sizler gibi katılımcı olarak etkinliklere gelen üniversite bittikten sonra iş hayatına atılıp kendi avukatlık bürosunu açan sevgili kardeşimizi bugün bu kürsüde görmek bizleri gururlandırıyor. Tekrar söylemek gerekirse; amacımız tohumları serpmek filizlenip yeşerdiğini görmekti, bugün daha birkaç yıl önce sizin gibi öğrenci olup şimdi iş dünyasında olan Kenan arkadaşımızı tebrik ediyorum diyerek sözü Av. Kenan YILMAZ’ a bıraktı.

Av. Kenan YILMAZ konuşmasında; dernekle tanışmasını, dernekte geçen sürelerini, üniversite hayatını, işe başlama sürecini anlattıktan sonra mesleki olarak;
*Çek,senet nedir? Nasıl doldurulur,nelere dikkat edilmeli.
*Kira kontratı Nedir?Doldurulmasında nelere dikkat edilmeli.
*Ticaret Hukuku nedir?
*Ceza Hukuku nedir?
*Kefil olmak nedir?Kefil olmanın sorumlulukları.
*Ombudsman nedir? Nasıl başvurabiliriz.
Gibi konuları katılımcılara aktardı. Katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Geceye Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Emekli YMM Halit CEYLAN ve Sabit ÖZPAÇACI, Av. Tuğba SOYUTEMİZ ÖZMEN ve değerli eşi Hakan ÖZMEN, Hemşire Behiye AKÇA, Yönetim Kurulu Üyeleri; Osman Emrah YALÇINDAĞ, Cengiz GÜMÜŞKAR ve üniversite öğrencisi arkadaşlar katıldı.

Kenan YILMAZ’ a günün anısına derneğimiz tarafından yaptırılan plaketini Av. Tuğba SOYUTEMİZ ÖZMEN takdim etti.

Gecenin sonunda başkan Ömer SÜLÜN katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu