KİYD İstanbul Gençler Anlatıyor ” Sefa Yaşar “

Kütahya İlinde Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin GENÇLER ANLATIYOR kuşağında, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu TEI de Endüstri Mühendisi olarak çalışan Sefa YAŞAR dernek merkezimizde değerli büyüklerimize, üyelerimize ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımıza “Savunma Sanayinde Türkiye ” başlıklı konuşmasını yaptı.

Başkan Ömer SÜLÜN ‘ün açılış konuşmasında; katılımcılara katılımları için teşekkür ederek “İstanbul’daki Evinize Hoş Geldiniz ” dedi. Dört yıl sizler gibi katılımcı olarak etkinliklere gelen üniversite bittikten sonra iş hayatına atılıp TEI -Endüstri Mühendisi olarak çalışmaya başlayan sevgili kardeşimizi bugün bu kürsüde görmek bizleri gururlandırıyor. Amacımız tohumları serpmek filizlenip yeşerdiğini görmekti. Şükür bu mertebelere gelmeye başladık. Ayrıca kendisinin söylediği “Ailemden Aileme Selam Getirdim ” sözü beni çok etkiledi. Amacımız sizlerin kendinizi buraya ait hissetmenizi sağlamaktı şükür bunu hissettirmişiz. ” diyerek sözü Sefa YAŞAR’ a bıraktı.

Sefa YAŞAR konuşmasında; dernekle tanışmasını, gelişinin 1.5 saat sürmesine rağmen her hafta derneğe gelmelerini, dernekte geçen sürelerini, üniversite hayatını, staj yaşantısını, iş deneyimlerini ve Savunma Sanayiinde Türkiye’ nin yerini katılımcılara aktardı.

Geceye Prof.Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Emekli Hava Pilotu Hakan SEÇKİN ve eşleri Hacer KAYNAK SEÇKİN, Av. Kenan YILMAZ, Sağlık Memuru Mustafa ALAV, Bahadır KAPTAN, Yönetim Kurulu Üyeleri; Osman Emrah YALÇINDAĞ, Fatma Nur KAHRAMAN, Cengiz GÜMÜŞKAR, Ramazan KARABACAK ve üniversite öğrencisi arkadaşlar katıldı.

Sefa YAŞAR’ a günün anısına plaketini Emekli Hava Pilotu Hakan SEÇKİN takdim ettim.

Gecenin sonunda başkan Ömer SÜLÜN katılımcılara katilimlarindan dolayı teşekkür etti.

Katilimlarindan dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu