Kütahyalılar CİMCİK GÜNÜ’nden Buluştular

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi tarafından her yıl yapılan “Cimcik Günü” etkinliği, 22 Mayıs 2022 Pazar Günü Pendik Candan Makina fabrikasında yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Derneğimiz büyüklerinden Sayın Durmuş CANDAN’ ın Pendik‘ de bulunan fabrikasında gerçekleşen etkinlik fabrikanın yemek salonunda ve bahçesinde; Kütahya mutfağının vazgeçilmez yemekleri olan tarhana çorbası, bol yoğurtlu kıymalı cimcik aşı ve un helvası ikram edildi.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer SÜLÜN yaptığı konuşmada, uzak yakın demeden etkinliğimize katılan siz değerli misafirlerimize şahsım ve Yönetim Kurulum adına hoş geldiniz diyorum. Derneğin faaliyetlerinden kısaca bahseden Başkan Ömer SÜLÜN konuşmalarının sonunda fabrikalarını sonuna kadar açan CANDAN Ailesine ve Cimciğe büyük katkıları olan ÖZPAÇACI ailesine teşekkür etti.

Zeybek gösterisi ile misafirlerimize güzel duygular yaşatan İzzet İREN sahne aldı.

Yönetim Kurulu üyelerimizden Avukat Necati Akgün ise ferace zeybeği oyunuyla gönüllerde taht kurarak tüm misafirlerimizden büyük alkış alarak sahnede yerini aldı.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak bizlere ev sahipliği yapan Sayın Durmuş CANDAN ağabeyimize, Tevfik ÖZPAÇACI ağabeyimize ve uzak yakın demeden Cimcik Günümüze gelen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

KİYD İstanbul