Kütahya Ticaret Sanayi Odası evsahipliğinde Kütahyalılar Buluştu

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğini yaptığı KÜTAHYALILAR BULUŞMASI 3 Ekim 2015 tarihinde “GELİN TANIŞ OLALIM, ZORU KOLAY KILALIM” prensibiyle gerçekleşti.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi olarak zaman zaman Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, Kütahya dışındaki illerimizde bulunan yetişmiş iş insanı, akademisyen, yönetici, serbest olarak çalışan avukat, doktor ve diğer meslek gruplarındaki hemşehrilerimizle tanışmak istedikleri ifade etmişlerdir.
Bu tanışmanın çok köklü ve kamu yararına dernek statüsünde, Kütahya, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Manisa şubeleri olan KÜTAHYA İLİNDEN YETİŞENLER DERNEĞİ şemsiyesi altında olabileceğinden hareketle buluşmanın ikinci adresi KİYD İstanbul Şubesi olmuştur.

Hüsnüniyet ve samimiyet ile tertip edilen bu organizasyonda davetlilerin tamamına yakını KÜTAHYA İLİNDEN YETİŞENLER DERNEĞİ İstanbul Şubesi üyeleri ile KİYD Genel Merkez, İzmir, Antalya ve Manisa Şubelerinin Yönetim Kurulu üyeleridir.

KÜTAHYALILAR BULUŞMASI;
Şahsi menfaat beklentilerinin ötesinde, diğergam olan donanımlı ve birikimli yetişmiş hemşehrilerimizle birlikte genç ve dinamik üniversite gençliğini bir araya getirmiştir. Çok önemli mevkilerde yetkili olan hemşehrilerimizi yakınen tanıma imkanı sağlamıştır. İş insanlarına faaliyet gösterdikleri sektörleri tanıtma ve anlatma imkanı vermiştir.

İstanbul’da yüksek tahsiline devam etmekte olan, geleceğimizin teminatı, sağlam seciyeli Kütahyalı öğrencilerimize burs imkanı ve staj yapabilecekleri yeni yeni alanlar sağlanmıştır.

BU GECEDE;
Birlikteliğin önemine vurgu yaparak, birbirinden güç alan ve hemşehrilik bağı ile bütünleşen Kütahyalıların, şehrimize ve bölgeye önemli katkılar sağlayacağını ifade eden KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL bu tür toplantıların KİYD Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun koordinatörlüğünde yapılması halinde KİYD Genel Başkanı Süleyman ÇANKAYA’ya hitaben her türlü desteği verebileceklerini söyledi.

Nafi Güral Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Gülsüm GÜRAL 100 (Yüz) öğrencimize burs desteği vermiştir.

Eman Tur Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal ÖZKAN 5 (Beş) öğrencimize burs desteği ile birlikte öğrencilerimizin sosyal faaliyetlerine finans desteği vermiştir.

Hemşehrilerimiz, 53. Sanat Yılının içinde olan Çocuk Hikayeleri duayen yazarı Gülten Dayıoğlu’nu tanıyanlar hasretle elini öpmüş, ilk defa görenler tanışma heyecanı yaşamışlardır.

Merhum Hisarlı Ahmet’in oğlu Türk Halk Müziği’nin duayen sanatçısı Mustafa Hisarlı’nın konuşmasını ve hatıralarını büyük bir keyifle dinleme imkanı bulmuşlardır.

Bizim sadece bursa değil, sevgi ve şefkate de ihtiyacımız var diyen üniversiteli gençlerimizin bu etkinlikte moral motivasyonu artmıştır.
Davetliler, zaman elverdiğince kendilerini tanıtma ve yeni dostlar tanıma imkanı bulmuşlardır.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın çok değerli yöneticileri ve çalışanları nezaketle misafirlerine sıcak ilgi göstermişlerdir. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederiz.

Hepimizin bildiği bir söz;
“ İNSANIN ETİ YENMEZ, DERİSİ GİYİLMEZ”
Niyetler halis, sonuç güzel ise Kütahyalıya da bu yakışır.
GELİN TANIŞ OLALIM,
ZORU KOLAY KILALIM,
SEVELİM, SEVİLELİM
BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ!

Sevgi ve Saygılarımızla