Prof.Dr. Tevfik ÖZPAÇACI ile Hayatın Prensipleri -7-

KİYD İstanbul şubesi tarafından 2019-2020 sezonu kültür sohbetleri öğrenci arkadaşımız Hatice Nur Kekeç in açılış konuşmasıyla başladı. Katılımcılara teşekkür eden Kekeç açılış konuşmasını yapmak üzere 50. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer SÜLÜN ‘e söz verdi. Başkan SÜLÜN konuşmasında “2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk programı münasebetiyle katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Önümüzdeki dönem Kiyd Akademi, Kültür Sohbetleri ve Gençler Anlatıyor programları ile devam edeceğini belirtti.

Hatice Nur Kekeç’in Sayın Hocamızın öz geçmişini okunmasından sonra Prof.Dr. Tevfik Özpaçacı’nın sunumuyla başladı. Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda Prof. Dr. Tevfik Özpaçacı mesleki anılarından bahsederken “Hiçbir iyiliği karşılık bekleyerek yapmayın ben ellerimi yıllardır kullanıyorum bu eller günü gelince karşılık beklemeyecek aynı şekilde siz de yaptığınız ve yapacağınız iyiliklerden karşılık beklemeyin dinimizce en büyük sevap zekattır siz de zekatınızı her manada vermeye çalışın” sözlerini sarfederken Konfüçyüs’ün “Bende bir elma var sende bir elma var; sen bana bir elma verdin ben sana bir elma verdim ikimizde de bir elma oldu ama sen bana bir bilgi verdin ben sana bir bilgi verdim ikimizde de iki bilgi oldu” anekdotunu anlatarak bilgi paylaşımının öneminden bahsetti. Bunlar gibi hayatımıza yön veren birbirinden önemli konular ile bizlere yön veren Özpaçacı gecenin sonunda kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

İnteraktif ve samimi bir ortamda geçen programda söz alan Candan Makine sahibi Durmuş Candan beyefendi iş hayatında tatlı dil kullanmanın çalışanlar üzerindeki performans arttırıcı etkisinden bahsederken bu dili gündelik yaşamda da kullanılması nasihatını verdi.
Geceye Prof. DR. Levent ERDEM, önceki dönem başkanımız Metin BEDİR, uzun yıllar Genel Merkez muhasibliğini yapan Sabit ÖZPAÇACI, Candan Makina Genel Müdürü Durmuş CANDAN, Yönetim kurulu üyeleri Erkan CANDAN, Osman YALÇINDAĞ, Ramazan KARABACAK, Mustafa ALAV, Fatmanur KAHRAMAN. Hakan Ayhan DAĞISTANLI, Osman EROL, Av. Hasan Ali KURT, birbirinden değerli öğrenci arkadaşlarımız, Gençlik Komitesi üyesi öğrenci arkadaşlarımız katıldı.

Her konuda yanımızda olan kıymetli büyüklerimize teşekkürleri bir borç biliriz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu