Kiyd İstanbul’ da Değerli Büyüğümüz Prof.Dr.Tevfik Özpaçacı ile “Meslek Etiği” Konulu Programımız Yapıldı

Derneğimizde organize ettiğimiz Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI’nın “MESLEK ETİĞİ” konulu konuşması Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nde değerli hemşehrilerimiz Nükleer Tıp Uzmanı Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Dünyagöz Hastanesi proje koordinatörü Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Ayşe Nilüfer KÖYLÜOĞLU ÜNAL, Kütahya Beyaz Ay Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’de ilk BİYONİK GÖZ AMELİYATI olan Dilek Ümran ÖZTÜRK, Türkiye İş Bankası Güneşli Kurumsal İstanbul Şubesi 2. Müdürü Doğan ÖZDOĞAN, Milli Saraylar Kurum hekimi Dr. Halil AKYIL ile KİYD İSTANBUL mensubu üniversite öğrencilerinin yoğun katılımı ile 27.04.2016 Çarşamba günü gerçekleşti.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Metin BEDİR’in takdim konuşması ile başlayan programda Pof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI “Burada yapacağım konuşma tamamen benim temiz duygularım ve meslek tecrübem ile prensip edindiğim konular üzerine olacaktır.” dedi.

ÖZPAÇACI, konuşmasında “Sabah güne dua ederek başlayınız. Evden çıkarken mutlu olarak çıkınız. Çünkü, üzüntü ve mutluluk sirayet edicidir. Selam vermeyi unutmayınız. İyi iletişim kurunuz. Temiz ve sağlıklı olunuz. Kıyafet ve forma temiz olmalı, çünkü şekil ruhu temsil eder. Bir yere kıyafetle kabul edilir, bilgi ve aklınızla uğurlanırsınız. Güler yüzlü olup, yüksek sesle gülmeyiniz. Paylaşmayı biliniz. Çalışma ortamının kurallarına uyunuz. İkaz almadan düzgün çalışınız. Çalıştığınız yerde herkese güven duygusu veriniz. Sabırlı olunuz. Aleyhinize dahi olsa yalan söylemeyiniz. Hiçbir iş için karşılık beklemeyiniz. Ancak iyilik yapan iyilik bulur. Hizmet verirken hizmet alan ile empati yapınız. Unutmayınız ki aynı durumda siz de olabilirsiniz. Bilgi ve görgünüzü arttırmaya çalışınız. Patronu ya da kurumu cezalandırmaya kalkmayınız. İş yerinde önce kabul edilme, sonra yükselme dönemi olur.” ifadeleri ile önemli prensiplere temas etti.

https://www.traditionrolex.com/29

Ayrıca, ÖZPAÇACI öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi. Konuşmasında yine öğrencilere yönelik ana prensipler olarak “Kendinizi, yakın çevrenizi, işinizi ve insanları seviniz. Mutlu olmak istiyorsanız BİLİNİZ, SEVİNİZ ve VERİNİZ. Sır saklayınız ve sır vermeyiniz. Kurum malına zarar vermeyiniz. Yumuşak huylu olunuz. Hayır demeyiniz. Negatif olmayınız. Amirlerinizle ve arkadaşlarınızla iyi geçininiz. Evden işe, işten eve problem götürmeyiniz. Çözüm odaklı olunuz, problem yaratmayınız. Paranın peşinde değil, para sizin peşinizde koşsun.” dedi.

Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI’nın konuşmasına müteakip söz alan, Dünyagöz Hastanesi proje koordinatörü Op. Dr. Ayşe Nilüfer KÖYLÜOĞLU ÜNAL, özgeçmişi ile kısaca bilgi verdikten sonra konuşmasına tıp fakültesine başladığı gün merhum dedesinin kendisine Hekim Ali Paşa’nın;

“ Namurat etme tabip hastayı dermanından,
Belki Allah yaratır çaresizin çaresini ”

sözünü öğrettiğini, olumsuz konuşmanın yasaklandığını, ağızdan çıkan her sözün hüküm olacağını ifade etti.
Biyonik Göz Ameliyatı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Hastası Kütahyalı Dilek ÜMRAN ÖZTÜRK ile birlikte bu süreci anlattılar.
Bu hususta, hekimlik açısından lider olan Op. Dr. Ayşe Nilüfer KÖYLÜOĞLU ÜNAL ve hastalar açısından da Dilek Ümran ÖZTÜRK ile bizler de gurur duyduk.
Ayrıca, ÖZTÜRK kendisinin yazmış olduğu şiiri okuduğunda duygu seli ile sahip olduğumuz zenginliklerimizin hiçbir şekilde farkına varamadığımızı bizlere tekrar hatırlatmış oldu.