52. OLAĞAN DÖNEM GENEL KURULU YAPILDI

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesinin 52. Olağan Genel Kurul toplantısı 24.02.2024 tarihinde saat 13:00’de Adnan Menderes Bulvarı no:33/1 Aksaray/ Fatih’te dernek binasında yapıldı.

Açılış ve Yoklamanın yapılmasından sonra Divan Başkanlığına Emrullah KARATAŞ, Divan Katipliğine Veysel KÖSE, Zekeriya KAYA seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, 51.Dönem Başkanı Ömer SÜLÜN söz alarak; “Bugün Sema ADLIM hanım efendinin cenazesi sebebiyle üzüntülüyüz, ama yasa gereği seçimi yapmamızda gerekmekte, Yönetim Kurulumuzun birkaç üyesi bizi temsilen cenaze namazında, tekrar kabri nur mekânı cennet olsun” diyerek konuşmasına gündem gereği 7. Maddede devam edeceğini belirtti.

Faaliyet Raporu Fatmanur KARATAŞ tarafından okundu, Denetleme Kurulu Raporu Denetleme Kurulu Başkanı Halit CEYLAN tarafından okundu, Halit CEYLAN yaptığı konuşmada 51. Dönem yönetim Kuruluna Özellikle teşekkür ederek, tüm gelir-giderlerin nizami olması, defterlerin ve evrakların düzenli tutulduğunu belirtti.

Gelir Gider Tablosu Cengiz GÜMÜŞKAR tarafından, 52.Dönem Tahmini Bütçesi Cengizhan DAĞLI tarafından okundu. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun ibrası; Denetim Kurulu Raporu’nun ibrası; 51. Dönem Gelir Gider Tablolarının ibrası,52. Dönem tahmini bütçe genel kurula sunuldu, oylandı, oy birliğiyle kabul edildi.

Divan Başkanı Emrullah KARATAŞ 52.Dönem Dernek Yönetimi ve Organlarını Genel Kurulun oylamasına sundu. Genel Kurul tarafından 52. Dönem Dernek Organları seçilerek yetki aldı

52.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ömer SÜLÜN konuşmasında; toplantı da bulunan hazirunu selamladıktan sonra “ Bugün Genel Kurulumuza katılamayıp bize çelenk gönderen Millet Vekilimiz Ahmet ERBAŞ’a, yine meclisteki yoğunlukları sebebiyle katılım sağlayamayıp telgraf gönderen Hazine ve Maliye Bakan Yrd. Abdullah Erdem CANTİMUR, TBMM Başkanlık Divan Üyesi ve Millet Vekili Adil BİÇER, Millet Vekili Mehmet DEMİR’e çiçek ve telgrafları için teşekkür ederiz.

Evet, bugün üzüntülüyüz değerli üyemiz Sema ADLIM Hanım efendinin cenazesi sebebiyle, ayrıca 51. Dönemde değerli büyüklerimiz 18 ağustos 2021 Av.Cevdet DAYIOĞLU,24 Ekim 2021 Yaşar GÜVENÇ,15 Aralık 2021 Kadir ADLIM, 31 Aralık 2021 Av. Ertuğrul BİLGİN,20 Ocak 2022 Memduh UYSAL,29 Ocak 2022 Mehmet DÜVER,17 Eylül 2022 Dr. Ahmet Cevdet ÖZAĞARI,5 Nisan 2023 Ömer Faruk HEPGÜR, 3 Haziran 2023 Adem ÖZKUL,19 Temmuz 2023 İsmet ÇAKAR,27 Temmuz 2023 Sedat GELMEZ,6 Eylül 2023 Mehmet Adil TEMİZERLER, 24 Eylül 2023 Halit CEYLAN’IN EŞİ HACER CEYLAN Hanım Efendi,28 Eylül 2023 Kenan ISPARTALIGİL,4 Aralık 2023 Rıfat Çini’nin eşi Mübeccel ÇİNİ Hanım efendiyi de kaybettik, hepsinin derneğimize emekleri çok çok fazlaydı Allah onlardan razı olsun, mekanları cennet olsun. Bu vesile ile derneğimize kuruluşundan bu yana emekleri olan ebediyete intikal edenlerin ruhuna sağ olanların geçmişlerinin ruhu için Fatiha okunmasını istedi.

Dernek olarak İstanbul da Kütahya’mızı temsil etmeye çalışıyoruz, 50-51. Dönemde Yönetim Kurulumuzda olup bu dönem görev almayan değerli arkadaşlarım BÜŞRA MELTEM UYSAL, HARUN KALKAN, OSMAN EMRAH YALÇINDAĞ, ÖMERCAN ATAK’ a iki dönem için de yoğun destekleri ve fedakârlıklarıyla yaptıkları destekler için teşekkür ederim, Yeni yönetim kurulumuz ile inşallah derneğimizi aynı şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

Başkan Ömer SÜLÜN, Genel Kurula katılamayıp Genel kurula katılan tüm haziruna selamları olan ve yeni yönetime başarılar mesajı ileten başta Prof.Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Doğan GÜRAL, Rafet KALKAN, Durmuş CANDAN ve Metin BEDİR olmak üzere tüm büyüklerimize, üyelerimize tekrardan teşekkürü bir borç biliriz dedi.

Divan Başkanı Emrullah KARATAŞ, seçime katılan hazirunun hassasiyetine teşekkür etti. Gündemde başka görüşülecek madde kalmadığından haziruna, gelip katkı verdikleri için teşekkür ederek ve yeni yönetime başarılarak dileyerek toplantıyı kapattı.

52.Dönem Yönetim Kurulu

ASİL
S.N. Ad-Soyad Görev
1 ÖMER SÜLÜN Başkan
2 ERKAN CANDAN Başkan Yardımcısı
3 CENGİZ GÜMÜŞKAR Yönetim Kurulu Üyesi
4 FATMANUR KARAKAŞ Yönetim Kurulu Üyesi
5 ERGUN KARADUMAN Yönetim Kurulu Üyesi
6 CENGİZHAN DAĞLI Yönetim Kurulu Üyesi
7 TUĞBA SOYUTEMİZ ÖZMEN Yönetim Kurulu Üyesi
8 ŞENER PEKTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi
9 NECATİ AKGÜN Yönetim Kurulu Üyesi
YEDEK
S.N. Ad-Soyad
1 RAMAZAN KARABACAK
2 TAHSİN KAYNAK
3 MUSTAFA ŞAPŞAP
4 VEYSEL KÖSE
5 İSMET DİNÇER
6 ABDULLAH AKSOY
7 ZEKERİYA KAYA
8 İSMAİL YILDIZ
9 SÜMEYYE KONUŞLU
DENETLEME KURULU ASİL
S.N. Ad-Soyad
1 HALİT CEYLAN
2 İBRAHİM AZMİ ŞAMLIOĞLU
3 DURSAN PARLAK
DENETLEME KURULU YEDEK
S.N. Ad-Soyad
1 SAMİ TANER
2 RAMAZAN ÇOKTAŞ
3 İSA ATAK
HAYSİYET DİVANI
S.N. Ad-Soyad
1 DOĞAN GÜRAL
2 DURMUŞ CANDAN
3 RAFET KALKAN

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu