Kütahyalılar Cimcik Günü’ nde Buluştular

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin İş Adamı Durmuş Candan, Sabiha Özpaçacı ve Sema Özpaçacı’nın katkıları ile tertip ettiği CİMCİK GÜNÜ’ nde İstanbul’daki Kütahyalılar bir araya geldiler.

CANDAN MAKİNA’ nın yemek salonunda ve bahçesinde Şube Başkanı Metin Bedir’in açılış konuşması ile başlayan programda, İstanbul’da Yaşayan Simavlı Efeler zeybek oyunlarını oynadılar. Misafirler tarafından büyük bir coşku içinde oyunları seyredip, alkışladılar.

Darıca Kütahyalılar Derneği’nin Yönetim Kurulu tarafından Candan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Candan’a, KİYD İstanbul Şube Başkanı Metin Bedir’e ve Simavlı Efe Ömercan Atak’a hediyeler takdim edildi.

Kütahya ve İstanbul’da İl Emniyet Müdürlüğü de yapan, Vali Celalettin Cerrah’ın teşrif ettiği Cimcik Günü’nde İstanbul Gümrükler Başmüdürü Halil İbrahim Bozkuş, iş adamları Doğan Güral, Mehmet Ali Korkmaz, Yaşar Efe, Bahattin Yıldırım, avukatlar Hasan Algül, Feridun Girgin, Turan Coşar, Kamil Ata, Prof. Dr. İlhan Topaloğlu, Uzm. Dr. Altan Erdem, mühendisler Ömer Faruk Hepgür, Bayram Korkmaz, Azmi Şamlıoğlu, YMM M. Cihat Ener, önceki şube başkanları SMM Halit Ceylan ve Doç.Dr. Tevfik Özpaçacı, TRT Sanatçısı Yük. Mim. Mustafa Hisarlı, Mehmet Hilmi Çetin ile KİYD üniversite öğrencileri ve üyeleri hazır bulundular.

Kütahya yemek kültüründe önemli yeri olan Tarhana Çorbası, Tereyağlı Yoğurtlu Cimcik ve Un Helvası misafirlere ikram edildi.

Bu güzel etkinlikte uzun uzun sohbet etme imkanı da bulan misafirler, mutlu ve huzurlu bir şekilde 27 Haziran 2015 tarihinde Kartal Titanic Otel’de tertip edilen İftar’da tekrar buluşmak üzere vedalaştılar.