İstanbul’ da Yaşayan Kütahyalılar Kiyd İstanbul İftarında Buluştular

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubemizin tertip ettiği İftar Yemeği’nde İstanbul’daki Kütahyalı hemşehrilerimiz, Kartal Titanic Otel’de buluştular.

İftar Yemeğine katılanlar, gönüllerin coştuğu dakikalarda dostları ile bir araya gelmenin heyecanını yaşarken yeni dostlarla da tanışma imkanı buldular. Nezih ve ferah bir mekanda misafirlerini karşılayan Yönetim Kurulu üyeleri misafirlerinin davetlerine icabet etmelerinden, misafirler de ortamın güzelliğinden memnun ve mutlu oldular.

220 kişinin katıldığı İftar Yemeğinde, Kütahya ve İstanbul’da İl Emniyet Müdürlüğü de yapan Vali Celalettin Cerrah, iş adamı ve dünyaca ünlü koleksiyoner Doğan Güral ve Eşi, Candan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Candan ve Ailesi, Gürallar Yönetim Kurulu Danışmanı Süleyman Aygen ve Eşi, Kütahya Porselen İthalat Müdürü Emre Özpaçacı ve Ailesi, Gürallar Yapı Genel Müdürü Evrim Karayel ve Ailesi, Efe Ser Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Efe, TRT Sanatçısı Mustafa Hisarlı ve Eşi, KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız ve üyeleri Ahmet Bitirim, Tevfik Solmaz, Sabri Dağhan, Korkmaz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yanalak ve Ailesi, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Kaptan ve Ailesi, Prof. Dr. İlhan Topaloğlu ve Eşi, Orman Mühendisi Memduh Uysal, Doç. Dr. Tevfik Özpaçacı ve Eşi, Gelir İdaresi önceki Başkanlarından Mehmet Akif Ulusoy, iş adamı Bahattin Yıldırım, Dr. Halil Akyıl, İlahiyatçı Ramazan Çokdaş, Em. Albay Ahmet Saltık ve Ailesi, Ymm Rafet Kalkan ve Ailesi, Ymm M. Cihat Ener ve Ailesi, Smm. Halit Ceylan ve Ailesi, Smm. Hikmet Şentürk, Mimar Azmi Şamlıoğlu ve Ailesi, Dr. Emine Gürpınar ve Eşi, İletişim Uzmanı Mustafa Şapşap, Hattat Mahmut Şahin, Kütahya Meydan Aşevi Derneği Başkanı Nazif Kocaçoban ve yönetim kurulu üyeleri, Tekstil Müh. Bayram Korkmaz, Elektrik Müh. Ali İhsan Ceylan, Bilgisayar Müh. Mustafa Alp Arslan, MRC Temizlik Ltd. Şti. Yön. Kurulu Başkanı Ömer Atak ve Ailesi, CD Güvenlik Ltd. Şti. Yönetim Kur. Bşk. Cengizhan Dağlı, Avukatlar İsmail Fidancı, Fethi Mutlu, Kamil Ata, Hasan Algül, Saime Atakan ve Aileleri, Darıca Kütahyalılar Derneği Başkanı Mehmet Çiçek ve yönetim kurulu üyeleri, Candan Makina Genel Md. Yrd. Erkan Candan, Futbol Hakemi Öğretmen Ömer Sülün ve ailesi, Gürallar Kiremit Marmara Bölge Sorumlusu Cengiz Gümüşkar, İnş.Müh. İbrahim Fidancı, dernek üyeleri ve öğrenciler davetliler arasındaydı.

KİYD İstanbul Şube Başkanı Metin Bedir, konuşmasında katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti. Dernek çalışmaları hakkında bilgiler veren Bedir, mezun olan öğrencilerden Reyhan Toker ve Tamer Altınkaya’yı kürsüye davet ederek kendilerinden duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini rica etti.

Yemeğe katılanlardan Celalettin Cerrah, Kütahyalılar ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu, Bayram Yıldız, KÜSAD olarak KİYD İstanbul Şubesi ile samimi diyalog içinde olmalarından memnuniyetlerini, Nazif Kocaçoban KİYD İstanbul Şubesi’nin çok güzel işler organize ettiğini ifade edip, teşekkür ettiler. Tevfik Özpaçacı, Mustafa Hisarlı, Doğan Güral, Süleyman Aygen, Mehmet Akif Ulusoy, İlhan Topaloğlu, Figen Kaptan, Rafet Kalkan, Memduh Uysal yaptıkları konuşmalarla dernek yönetimine teşekkür ettiler. Birlik ve beraberliğin güçlenmesi temennilerinde bulunarak, özellikle burs fonunun desteklenmesi için sorumlulukların paylaşılmasının önemine değindiler.