KİYD İstanbul Kültür Sohbetleri

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi “Kültür Sohbetleri” kapsamında Bilgili Bağımsız Denetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet KALKAN “Ahlak ve Mesleki Eğitim ” konulu konuşmasını 28 Kasım 2018 Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Dernek şube başkanımız Ömer SÜLÜN’ün açılış konuşmasıyla başlayan gecede konuşmasına başlayan
Rafet KALKAN; Simav’dan başlayan eğitim hayatını, hayatın karşısına çıkardığı tatlı sürprizleri, üniversite yaşamına başlamasını, nasibin hayatına yön vermesini konuşmalarının başında anlattı. Kütahyalı üniversite öğrencilerinin yoğun katımından memnun olan Kalkan konuşmasında;

* Üniversite bize bir eğitim disiplini verir.
* Yapacağımız işi arzu edip sevmeliyiz.
* Yabancı dili mutlaka öğrenmeliyiz,
* Hayat hedeflerimizi belirlemeliyiz.
* Bilgisayarı çok iyi kullanmalıyız. Mesleğimiz ile ilgili programları öğrenmeliyiz.
* İşimizi seveceğiz, ailemizi seveceğiz.

Konularına değinerek öğrencilerle sohbet havasında deneyimlerini aktardı.

Rafet KALKAN büyüğümüzün konuşmalarının sonunda söz alan bir önceki dönem başkanımız Metin BEDİR, Rafet KALKAN büyüğümüze yazdığı şiiri okuyarak, şiiri kendisine hediye etti.

Kütahya’dan gelerek derneğimizin Kültür Sohbetleri programına katılan önceki dönem yönetim kurulu üyelerimizden Hasan DÜZGÜN derneğimize hatıra olarak bir çini tabak takdim ederek, kiyd İstanbul şubesinin bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

28 Kasım 2018 Çarşamba akşamı Kültür Sohbetleri programına;Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI,önceki dönem dernek başkanlarımızdan Mali Müşavir Halit CEYLAN, Mali Müşavir Dursun PARLAK,48. 49. Dönem dernek başkanımız Metin BEDİR, Kütahya’dan gelip derneğimize misafir olan önceki dönemlerde Yönetim Kurulu üyeliği yapmış Hasan DÜZGÜN, öğretmen ve çini sanatçısı Ali KAYA, Ulus Emlak dan Hakan SARIKAYA- Taha DOĞANAY,Alparslan KAYA, Gürallar Kiremit Marmara sorumlusu ve yönetim kurulu üyesi Cengiz GÜMÜŞKAR, Bilişim Uzmanı ve yönetim kurulu üyesi Harun KALKAN, Denetmen ve yönetim kurulu üyesi Büşra Meltem UYSAL, Öğretmen ve yönetim kurulu üyesi Fatmanur KAHRAMAN, ve öğrenci arkadaşlar programa katılarak bizleri şereflendirdiler.

50. Dönem Dernek Başkanımız Ömer SÜLÜN’ün takdimleri dolayısıyla Sayın büyüğümüz Rafet KALKAN’a çok teşekkür etti. Gecenin hatırası olarak plaketini vermek üzere eski dernek başkanlarımızdan Halit CEYLAN’ın sahneye çağırdı. Ceylan derneğimizi ve öğrenci arkadaşlarımızı temsilen plaketi Rafet Kalkan büyüğümüze verdi.

Uzak yakın demeden İstanbul’un zor şartlarında derneğimize gelerek bizleri Onurlandıran tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu