NG Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gülsüm GÜRAL 50 Öğrenci Bursu Sözü Verdi

Gülsüm GÜRAL, konuşmasında “Çok değerli Kütahyalı hemşehrilerim, çok değerli öğrenciler,
Kütahya İlinden Yetişenler Derneği’nin çok değerli mensupları bizleri bu akşam burada misafir ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Geçen sene tertip edilen Kütahyalılar Buluşmasında 100 öğrenciye burs verme imkanı sağlamıştınız. Çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki o yemek çığ gibi büyümüş. Bugün mezun olan öğrencilerimizi gördüm. Çok iyi mevkilere gelmişler, çok gururlandım. Mezun olacak öğrencilerimiz ile de bundan sonra gurur duyacağız.

BEN BU AKŞAM İLAVE BURS OLARAK, KÜTAHYA İLİNDEN YETİŞENLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ’NE TAHSİS EDİLMEK ÜZERE 50 (ELLİ) ÖĞRENCİYE DAHA BURS VERMEK İSTİYORUM.

Bunun dışında eşim Nafi Bey, sağolsun. Her zaman bir hayaliniz olsun derdi. 20 yıl önce Sadberk Hanım Müzesine gittiğimde acaba ben de böyle bir müze kurabilir miyim diye hayal etmiştim. Çok şükür bu hayalim gerçekleşti. Kütahyamız’ın değerlerini anlatan bu müzeye tüm hemşehrilerimi davet ediyorum. Bizleri burada ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan BEDİR, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’ne tahsis edilen 50 öğrenci bursu için NG Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gülsüm GÜRAL’a salondaki misafirlerin yüksek alkışları eşliğinde çok teşekkür etti.