COLLECTION CLUB, Tarafından Düzenlenen Sinema Sanatçısı Ediz HUN’a Saygı Gecesine Katıldık

COLLECTION CLUB, Geleneksel Kültür Etkinliği kapsamında ünlü sinema sanatçısı Ediz HUN için Yeşilköy 2001 Koleji’nde Saygı gecesi tertip etti.
Çok geniş katılımlı davetli misafirler arasında, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte temsilci öğrencileri davet ederek bizleri onurlandıran değerli büyüğümüz COLLECTION CLUB Başkan Yardımcısı Doğan GÜRAL Ağabeyimize çok teşekkür ederiz.

Anlamlı ve özel EDİZ HUN’a Saygı Gecesi’nde bizleri her zaman olduğu gibi güler yüz ve sevgi ile karşılayan Collectıon Club değerli başkanı Şerif ANTEPLİ ve başkan yardımcısı Hilmi NAKİPOĞLU ayrıca EDİZ HUN için hazırlamış olduğu kolaj ile bizlere çok keyifli saatler yaşatan değerli koleksiyoner Prof. Dr. Turgut GÖKSOY’a çok teşekkür ederiz.

Collection Club Başkanı Şerif ANTEPLİ’nin açılış konuşmasıyla başlayan programda, Türk Sineması’nda 130 filme adını yazdıran sanatçı, bilim insanı, çevre dostu ve koleksiyoner Ediz HUN’a da çok teşekkür ederiz. Ediz HUN, sahnede yapmış olduğu konuşmalar ile salondaki tüm misafirlerin takdir ve alkışları karşısında, kendisine saygı ve sevgisini gösteren dostlarına nezaket ve zerafet içinde, zengin ve akıcı bir üslup ile hitap etti.

Konuşmalarında, ciddi manada güzel mesajlar veren değerli sanatçımız Ediz HUN’un hafızalarımıza
kazınan bazı ifadeleri şunlardı:

“Bir insan hareket etmeli ve mutlaka bir hobisi olmalı.

İnsanın hayatında din ahlakını yüceltir, bilim beyini geliştirir, sanat ise estetik kazandırır.

Bizler oyuncu değiliz sanatçıyız. Sanatımızı icra ederken öğrenciyiz. Sizler bizlere puan veriyorsunuz.

Çevremize duyarlı olmalıyız. Yaratılan her canlının hayat hakkı eşittir. Ben 76 artı 6 yaşındayım. Çok şükür 10 yıl önce sigarayı bıraktım. Lütfen sigara içen dostlarım da hemen sigarayı bıraksınlar.”

Türk Sineması’na emeği geçmiş tüm sanatçıların isimlerinin yaşatılmasının önemine dikkat çeken Ediz HUN, Hulusi KENTMEN ve Neriman KÖKSAL ile olan hatıralarını anlatırken misafirleri güldürdü.

Anlattıkları ile, bu gecede davetli olan misafirleri memnun ve mutlu eden Ediz HUN, üyesi olduğu Collection Club yöneticilerine duygulu kelimeler ile minnet hislerini ifade etti. Collection Club yöneticileri Saygı Gecesi’nin hatırası olarak Ediz HUN’a plaket, eşi Berna Hun Hanım’a çiçek takdim ettiler.

Program sonrası kokteyl esnasında sevenleri Ediz HUN’dan imza alıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bizlere bu güzel geceyi yaşatan, emeği geçen herkese ve Ediz HUN’a çok teşekkür ederiz.

Sevgi saygılarımızla