Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin Tertip Ettiği İftar Yemeğinde, İstanbul’da Yaşayan Kütahyalılar Kartal Titanic Otel’de Buluştular

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’nin tertip ettiği iftar yemeğinde, İstanbul’da yaşayan Kütahyalılar Kartal Titanic Otel’de buluştular. Her yıl Ramazan Ayı’nın manevi ikliminde hemşehrilerini bir araya getiren Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, misafirlerini büyük bir mutlulukla karşılayıp, güzel bir akşamın yaşanmasına vesile oldular.

250 kişinin katıldığı İftar Yemeğinde, iş adamı ve koleksiyoner Doğan GÜRAL ve Eşi, Candan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş CANDAN ve Ailesi, TRT Sanatçısı Mustafa HİSARLI ve Eşi, iş adamları Erkan ALTUĞ, Bahattin YILDIRIM, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği-KÜSAD Başkanı Bayram YILDIZ , sanatçılar Hamza ÜSTÜNKAYA, Esat ANIK, Mustafa Kemâl ALTINSOY, Hakime GÜLSOY, Nesrin TOKERİM ŞEN, Dilek KOCAMAN YILMAZER, Halil KIRKIL, Muharrem AKYOL, Binnur TEKTAŞ, Meryem ŞAHİN, Hatice ÜNAL, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan GÜNDÜZ, Başkan Yardımcısı Ali SARUHAN, Türkiye Sakatlar Derneği Emet Temsilciliği Başkanı Mustafa MUTLU, Kütahya Girişimci Kadınlar Derneği – KÜGİKAD Başkanı İnayet YILDIZ, Kütahya Tanıtım Vakfı- KÜTAV Genel Sekreteri Adil ÖZKAN, bestekâr Nilüfer ÖZKAN, Balıkesir BB Meclis üyesi ve Başkan Yrd. Eşref USLU, KİYD Genel Merkez Muhasiplerinden Sabit ÖZPAÇACI ve Eşi, İnşaat Müh. Şinasi GÜRAN ve Eşi, İnşaat Müh. Lütfü GÜRAN ve Eşi, İnşaat Müh. İbrahim FİDANCI ve Ailesi, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa YANALAK ve Ailesi, Prof. Dr. İlhan TOPALOĞLU ve Eşi, Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI ve Ailesi, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Figen KAPTAN , Uzm. Fizyoterapist Ali KAPTAN, Prof. Dr. İsmail Hakkı BİÇER, Orman Müh. Memduh UYSAL, Uzm. Dr. Altan ERDEM ve Ailesi, Baran ERDEM ve Ailesi, Gelir İdaresi önceki Başkanlarından Mehmet Akif ULUSOY ve Ailesi, İlahiyatçı Ramazan ÇOKDAŞ ve Eşi, YMM. Rafet KALKAN ve Ailesi, YMM. M. Cihat ENER ve Ailesi, Emekli Vergi Dairesi Müdürü Hasan Hüseyin ÖĞÜTÇÜve Ailesi, Kütahya Porselen önceki genel müdürü Rüştü DÜVER ve Ailesi Mimar Azmi ŞAMLIOĞLU ve Ailesi, Yük. Sosyolog, İşletmeci Gökhan KUTLU ve Ailesi, Bilgisayar Müh. Mustafa Alp ARSLAN, Bilgisayar Müh. Mustafa YILMAZ, Biyolog Eda OYAR YILMAZ, Bilgisayar Mühendisi Harun KALKAN, Elektrik Müh. Ahmet ŞAHİN, Elektrik Müh. Ahmet ERÇETİN ve Ailesi, Endüstri Müh. Sefa YAŞAR, Mak. Mustafa TABAKLAR ve Ailesi, Mak. Müh. Murat ARSLAN, Maden Müh. Ferhat Mustafa SIĞAN, MRC Temizlik Ltd. Şt. Yön. Kurulu Başkanı Ömercan Atak ve Ailesi, CD Güvenlik Ltd. Şti.Yönetim Kur. Bşk. Cengizhan DAĞLI, Avukatlar İsmail FİDANCI, Hasan ALGÜL, Reyhan TOKER ve Aileleri, Darıca Kütahyalılar Derneği Başkanı Bekir YILMAZ ve yönetim kurulu üyeleri, Candan Makina Genel Md.Yrd. Erkan CANDAN, Öğretmenler Ömer SÜLÜN , Hafize ALP BEDİR, Fatmanur KAHRAMAN, SMM Dursun PARLAK, Gürallar Kiremit Marmara Bölge Sorumlusu Cengiz GÜMÜŞKAR, dernek üyeleri ve öğrenciler misafirler arasındaydı.

Mazeretleri dolayısıyla iftara katılamayan, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, Kütahya Milletvekili Ahmet TAN, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve NG Şirketleri Kurucusu Nafi GÜRAL, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir TOPBAŞ, Fatih Belediye Başkanı Mustafa DEMİR telgraf göndererek, Kütahyalı iş adamı Kadir ADLIM, Avukat Cevdet DAYIOĞLU ve KİYD İzmir Şube Başkanı Halil Safi BAHŞİ telefon ile arayarak Kütahyalı hemşehrilerine selam ve iyi dileklerini ileterek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ettiler.

Gönüllerin coşup, dostlukların pekiştiği, Ramazan ayının manevi iklimindeki, Endüstri Müh. Hakan Ayhan DAĞISTANLI’nın takdimleri ile başlayan bu iftar programında, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı’nın teşekkür ve açılış konuşmasına müteakiben, öğrencilerin ortak duygu ve düşüncelerini aktaran ifadeler ile YTÜ PDR Bölümü öğrencisi Elif ALTINER, M.Ü. İngilizce İşletme Fak. Öğrencisi İlknur ÇELİK ve YTÜ İİB Fak.Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden bu sene mezun Veysel KÖSE konuşmalar yaptılar.

Misafirler arasında bulunan Yeni Yüzyıl Üniveristesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Tevfik ÖZPAÇACI, Yeditepe Üniversitesi Dişhekimliği Dekanı Prof. Dr. Figen KAPTAN, iş adamı Doğan GÜRAL, Kütahya Tanıtım Vakfı- KÜTAV Genel Sekreteri Adil ÖZKAN, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği-KÜSAD Başkanı Bayram YILDIZ, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemâl ALTINSOY, Kültür Bakanlığı Sanatçısı şair Esat ANIK, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan GÜNDÜZ, Türkiye Sakatlar Derneği Emet Temsilciği Başkanı Mustafa MUTLU konuşmaları ile birlik ve beraberlik içindeki bu organizasyonlardan memnuniyet duyduklarını, daha geniş ve daha çok faaliyetler ile hem Kütahyamıza, hem ülkemize hem de milli kültürümüze hizmet için görev ve sorumluluk alarak dayanışma içinde olabileceklerini ifade ettiler.

Sanatçılarımızdan Adil ÖZKAN, Nilüfer ÖZKAN, Bayram YILDIZ, Hamza ÜSTÜNKAYA, Hakime GÜLSOY, Esat ANIK, Mahmut ŞAHİN, Sıdıka ALTINSOY ve Muharrem AKYOL kendilerine ait muhteşem eserlerden Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’ne hediye takdimlerinde bulundular. TSD Emet Temsilciliği Başkanı Mustafa MUTLU plaket takdim etti.

İftar programına teşrif eden tüm herkeste mütebessim bir yüze yansımış gönül huzuru ve mutluluğunun içinde muhabbetle kucaklaşmalar arasında yapılan zarif ve naif sohbetler , KÜTAHYAMIZ’IN MÜNBİT BİR ŞEHİR olduğunu, KÜLTÜR ŞEHRİMİZ İSTANBUL’da yaşayan KÜTAHYALILAR TEMSİLDEKİ ZERAFET VE NEZAKETLERİ ile bir kez daha kanıtlamış oldu.

TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA