Mentörlük Projesi Kapsamında Kütahya Ali Güral Lisesi Ziyaretimiz

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Gençlik Komisyonu olarak Kütahya Ali Güral Lisesi Müdürü İsmail Baş Beyi; üniversite öğrencileri Sezen SARGUT, Hatice Nur KEKEÇ, Doğukan ZENGİN, Murat AYHAN ziyaret etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen sohbete Ali Güral Lisesinin kıymetli öğretmenleri de katıldı.

Kiyd İstanbul Şubesi öğrencilerinin üniversite tercih dönemi için hazırlamış olduğu projeden memnuniyet duyduğunu belirten İsmail Bey mezun olan 12. Sınıf öğrencileri ile paylaşacağını belirtti. Derneğimizin amaçları, projeleri ve vizyonun konuşulduğu bu güzel sohbet sayesinde Ali Güral Lisesi ile olan bağımız giderek güçlenmiş oldu. Üniversite öğrencilerimiz bu projeleri vasıtası ile bundan 20-30-40 yıl sonrası için KİYD İstanbul AKADEMİ ruhu oluşturmak istediklerini belirttiler. Projenin onlara ne gibi faydası olacağını soran öğretmenlerimize ise bu projenin tamamen bir amme hizmeti olduğunu, tek amaçlarının İstanbul konusunda bilgisi kısıtlı kalan üniversite adaylarına yardımcı olmak olduğunu belirttiler. Bu proje sayesinde kuşaklar arasında kurulan hemşehricilik köprüsü ve insanlara yardım etmiş olmanın verdiği huzur öğrencilerimizin tek faydası olacaktır. Bu kuşaklar arası köprüyü kurmamız için bize tüm olanaklarını sunarak yardım eden başkanımız Ömer Sülün’e de teşekkür ederiz.
Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Gençlik Komisyonu olarak Kütahya Ali Güral Lisesi Müdürü Sayın İsmail Baş Bey ve görüşme esnasında yanımızda olarak desteklerini ve güzel sohbetlerini esirgemeyen kıymetli öğretmenlerimize çok teşekkür eder, nice güzel projelerde Ali Güral Lisesi ile birlikte olmayı temenni ederiz.

KİYD İstanbul
Yönetim Kurulu